Bulgar ve Yunan Turistler Yılbaşı Kutlamaları İçin Edirne’yi Tercih Etti: Yerel Esnaf Mutlu

Yılbaşı ve noel kutlamaları için Edirne’ye gelen Bulgar ve Yunan turistler, yerel esnafı mutlu etti. Şehirde bulunan otellerin dolululuk kapasitesi yüzde 100’e yaklaştı.

Avrupa sınırında bulunan Edirne’de esnafları sevindiren bir olay yaşanıyor. Bulgar ve Yunan vatandaşlar yılbaşı kutlamaları için ülkemize geliyor.

Edirne’ye yılbaşı ve noel kutlamları dışında alışveriş yapmak için gelen yabancı turistler şehirde yoğunluk oluşturuyor.

Otelin doluluk kapasitesi yüzde 100’e yaklaşırken turistler eğlence yerlerindeki rezervasyonlarını da günler öncesinde yaptırdılar.

Şehirde yaşanan yoğunluk ile ilgili Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, komşu ülkelerden gelen turistler için işletmelerin ve esnafın hazırlıklarını tamamladığını söyledi.

cdnuploads.aa.com.tr

Yabancı turistlerin şehre gelmesinden çok mutlu olduğunu söyleyen Irmak, ekonomiye olan katkıdan da söz etti.

Sezai Irmak, “Yunanistan ve Bulgaristan’dan çok sayıda grup Edirne’ye geliyor. Otellerimizde yerlerini ayırttılar. Onlar Noel’i 24 Aralık’ta kutluyorlar, aynı şekilde yeni yılı karşılamak isteyenlerin sayısı da bir hayli çok. Yerli turistin yanı sıra yabancı turist sayısının çok olması bizler için faydalı. Otellerde doluluk oranı yüzde 100’e yaklaşıyor, restoranlar dolu. Edirne’ye ciddi miktarda döviz bırakıyorlar.” dedi.

Turizm Otel Yöneticileri Derneği Edirne Temsilcisi Can Pekbaş yılbaşı için şehirde hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

cdnuploads.aa.com.tr

Pekbaş, “Her yıl olduğu gibi yılbaşı için yakın ülkeler Bulgaristan ve Yunanistan’dan talep var. Misafirlerimizi ağırlamak için hazırlıkları yaptık. Onların yeni yıla güzel bir şekilde girmeleri elimizden geleni yapacağız. Belli bir oranda yılbaşı talebimiz var. Turistler yeni yıla Edirne’de girmeyi tercih ediyor. Edirne esnafı alışveriş için de güzel hazırlık yaptı.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x