Haluk Levent’in Kurduğu AHBAP Derneğinin Denetimi Sonuçlandı

Müzisyen Haluk Levent’in kurduğu AHBAP derneği, 6 Şubat depreminde çalışmaları ile hepimizi etkilemişti. Topladığı bağışlar ile hedef haline gelen dernek İçişleri Bakanlığı tarafından denetime alınmıştı. Haluk Levent, Twitter hesabından denetimin sonuçlandığını bildirdi.

Haluk Levent tarafından kurulan AHBAP derneği, Kahramanmaraş merkezli 6 şubat depreminde yaptığı yardımlar ön plana çıkmıştı.

Topladığı bağışlar ile hedef gösterilen AHBAP derneğine İçişleri Bakanlığı tarafından denetim başlatılmıştı.

Haluk Levent, başlatılan denetimin bittiğini Twitter hesabı üzerinden açıkladı.

“6 Şubat felaketinde hayırseverler tarafından deprem çalışmaları için AHBAP’a bağışlar gelmişti. Altı ay önce İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri tarafından Ahbap Derneğimizin denetim sürecine başlandı.”

“Tüm kamuoyuna da izah etmiştim. Yaptığımız harcamaların ve tüm faaliyetlerin hesabını devletime, devletimin yetkili kurullarına vereceğimi ifade etmiştim. İşte bugün alnımızın akıyla bu süreç tamamlanmış oldu. Çok şükür bağışçılarımızı mahcup etmedik.”

“İçişleri Bakanlığı denetimi sürecinde tüm sözleşmelerimiz, yaptığımız satın alımlar, yaptığımız anlaşmalar, stoklarımız (tüm bölgelerde tek tek incelenerek) şeffaf bir şekilde denetlendi incelendi ve bugün bu twiti yazma ihtiyacı hissettim. Ne mutlu bize.”

“Bu süreçte beraber çalıştığımız devletimizin kurumlarına, @AFADBaskanlik ve valiliklerimize, iş birliği yaptığımız sivil toplum örgütlerine ve siz bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum her zaman yeni projelerle karşınızda olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x