Huawei’nin beklenen Vision AR başlığı hakkında ilk ipuçları geldi!

Apple’ın Vision Pro adlı cihazını piyasaya sürmesiyle birlikte, kulaklık pazarı halkın büyük ilgisini çekmeye başladı. Meta, Vive ve Valve gibi oyuncuların bulunduğu olgunlaşmış pazarda, Apple’ın girişi rekabeti daha da kızıştırdı. Bu gelişmeler arasında, eski Meizu yöneticisi ve Numiao Technology’nin kurucusu Li Nan, resmi Weibo hesabı üzerinden Huawei’nin beklenen Vision AR Kulaklığı hakkında alaycı bir şekilde bazı detayları paylaştı.

Li Nan’ın paylaşımına göre, Huawei, uzaysal görüntülemelerde “hiç gecikme” olmayacak şekilde heyecan verici bir performans sunacak, şirketin kendi geliştirdiği yonga setine sahip bir VR kulaklık üzerinde çalışıyor. VR kulaklığın, Huawei’nin üretim birimine gelecek altı ay içinde sevk edilmesi beklenen Sony 4K mikro-OLED ekranı bulunacak. Bu ekran, Apple’ın Vision Pro kulaklığında da kullanılan ekranla aynı.

Huawei’nin beklenen Vision AR başlığı hakkında ilk ipuçları geldi!

Ayrıca, Huawei’nin VR kulaklığı yaklaşık 350 gram ağırlığında olacak ve bu, Apple’ın Vision Pro modelinin 600 gram ağırlığına kıyasla yarı yarıya daha hafif. Eğer bu bilgiler doğruysa, Huawei’nin bu ürünü Apple Vision Pro’ya pazarda güçlü bir alternatif oluşturabilir. Ancak ürünün fiyatı yaklaşık 15000 Yuan olarak tahmin ediliyor ki bu da yaklaşık 2100 dolar demek. Beklentiler, Huawei’nin ürününü Apple’ınkinden daha uygun bir fiyata sunması yönünde.

Huawei’nin VR alanındaki girişimi tamamen yeni değil. Şirket, 2021’de 1080P mikro-OLED ekrana sahip Vision Glass adlı bir başa takılabilir ekranı piyasaya sürmüştü. Bu son gelişme, Huawei’nin önceki çabalarıyla ve 2019’da Vision Pro ticari markasını tescil ettirmesiyle uyumlu. Hatta bazı söylentilere göre Huawei, karma gerçeklik kulaklığını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Ayrıca, Apple’ın Çin’de Vision Pro ismini değiştirmesi gerekebilir çünkü Huawei, Çin’de aynı isim için ticari markaya zaten sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x